Redukční ventil Argon ECOSAVER + 3 roky záruka
Popis
PROČ POUŽÍVAT ECOSAVER?
Pokud přerušíte svařování, stoupne v hadici tlak ochranného plynu. Při opětovném zmáčknutí spouště hořáku je nashromážděný plyn vypuštěn bez užitku ven do okolí. Proč se toto děje?
Součinitel zvýšení tlaku po uzavření redukčního ventilu „R“ (tzn. není odběr plynu – svařování je přerušeno) může být dle platné normy EN ISO 2503 až 30% u jednostupňového redukčního ventilu (ventily, které se běžně používají). Zvyšuje-li se tlak, zvyšuje se zároveň i množství plynu v hadici, které bez užitku vyfouknete ven do okolí.
U standardního jednostupňového redukčního ventilu při přerušení a opětovném zahájení svařování dochází vždy k dočasnému navýšení průtoku plynu o desítky procent. ECOSAVER koeficient „R“ snižuje k nule a z toho důvodu nedochází k nárůstu tlaku v hadicích. Spotřeba plynu je v porovnání s běžnými redukčními ventily podstatně nižší. Máte-li nastaveno na ECOSAVERu např. 12 l/min, přerušíte svařování a znovu stisknete spoušť hořáku, je průtok plynu opět na původně nastavené hodnotě 12 l/min již od začátku svařování a nedochází k dočasnému navýšení průtoku plynu.
JAK ECOSAVER FUNGUJE?
Pokud přerušíte svařování, stoupne v hadici tlak ochranného plynu a při opětovném zmáčknutí vypínače hořáku je nahromaděný plyn vypuštěn bez užitku do okolí.
U standardního jednostupňového RV při přerušení a obnovení svařovacího procesu dochází vždy k dočasnému navýšení průtoku plynu o desítky procent.
ECOSAVER dokáže tuto nehospodárnost díky své konstrukci výrazně eliminovat. Na rozdíl od standardního RV ECOSAVER zajišťuje konstantní průtok plynu i bezprostředně po znovu zahájeném svařování.
K největším úsporám dochází při tzv. bodování, kdy ECOSAVER dokáže ušetřit i více než 45 % nákladů na plyn. Při běžném svařování pak úspora spojená s použitím ECOSAVERu v závislosti na typu svařovacího procesu obvykle převyšuje 30 %.
Použitím přechodové matice lze použít i pro plyn CO2.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.